Firma Macsped Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa powstała w 1991 roku.

W 2016 obchodziła 25 rocznicę utworzenia oraz przekształciła się ze spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytową. Należy do elitarnego grona przedsiębiorstw Pomorza Zachodniego działających nieprzerwanie przez tak długi czas.

W chwili obecnej nasza firma zatrudnia ponad 100 pracowników oraz dysponuje ponad 60 zestawami wysokotonażowymi.

KAMIENIE MILOWE W HISTORII NASZEJ FIRMY

Poznaj najważniejsze momenty w historii firmy

 

PIERWSZY KROK

Po burzliwej dyskusji w gronie znajomych postanawiamy skorzystać z nadarzającej się możliwości i wziąć sprawy w swoje ręce. Decydujemy się rozpocząć pracę na własny rachunek.

PIERWSZA SIEDZIBA

Wnętrze pierwszej siedziby

Opłacamy czynsz za pokój wynajmowany w siedzibie MORS w Szczecinie przy ul Celnej 1.

PIERWSZA FAKTURA

Każdy chce kiedyś zostać milionerem, a my właśnie zaczęliśmy od milionów.
Pierwszą fakturę, oczywiście o numerze 1/91 wystawiliśmy na kwotę 8.314.516,00 złotych. Nie było jeszcze wtedy komputerów, więc została ona sporządzona ręcznie na maszynie do pisania. Walutą obowiązującą w transporcie w tamtych czasach była marka niemiecka (oczywiście z części zachodniej).

PIERWSZA PŁATNOŚĆ

W załączeniu potwierdzenie zapłaty za fakturę 1/91 dokonanej gotówką przez klienta. Tak to prawda kiedyś byli klienci, którzy płacili od razu za wykonaną usługę.
Cóż to były za czasy. Szkoda, że zmiany w tym zakresie poszły w kierunku nie do końca nas satysfakcjonującym.

PIERWSZY RACHUNEK BANKOWY

Pierwszy rachunek bankowy Makk-sped (taką początkowo nazwę nosiła nasza firma) posiadała w II oddziale Pomorskiego Banku Kredytowego w Szczecinie. 

Możemy obejrzeć pierwszy wyciąg bankowy o numerze 1/1 z dnia 22.03.1991, na którym odnotowana została wpłata od spółki Elcon Szczecin. Na wyciągu o numerze 3/1 z dnia 22.03.1991 została zarejestrowana pierwsza historyczna płatność dla podwykonawcy-firmy transportowej Promarket ze Stargardu Szczecińskiego, wykonującej usługę na zlecenie naszej firmy.

REJESTRACJA PRZEDSIĘBIORSTWA

Na dobre zaczynamy naszą pracę. Rejestrujemy nasze przedsiębiorstwo, które działa od 15.04.1991. Pracujemy w składzie dwuosobowym.

PIERWSZY CIĄGNIK

W trasę wyrusza pierwszy zestaw zakupiony przez firmę Macsped. W momencie zakupu ciągnik siodłowy nosił numer WUD 3671, a po przerejestrowaniu otrzymał numer SCN 2524.

PRZEPROWADZKA

Przeprowadzamy się z ul. Celnej 1 gdzie początkowo mieściła się siedziba spółki na ul.Energetyków 3/4. Nadal działamy pod tym adresem.
Już prawie 25 lat. 

PIERWSZA NACZEPA

W Fabryce Pojazdów Ciężarowych ,,Zremb Wrocław’’ zamawiamy pierwszą nową fabrycznie naczepę uniwersalną typ N-263.
Niestety produkty zza żelaznej kurtyny były jeszcze wtedy niedostępne dla nas przede wszystkim cenowo.

WEJŚCIE DO UNII

Od 1maja 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. W następstwie tego zostały zniesione granice celne pomiędzy krajami należącymi do UE.

Po przystąpieniu Polski do Układu z Schengen na granicach pomiędzy Państwami Członkowskimi UE nie jest prowadzona kontrola graniczna. Przyniosło to w efekcie ogromne udogodnienia dla firm transportowych, a zwłaszcza kierowców.
Wcześniej musieli godzinami a czasami i dniami oczekiwać na odprawę celną na przejściach granicznych i pod siedzibami urzędów celnych na terenie kraju.

Cofnijmy się 10 lat. Wtedy nie istniała jeszcze UE, a przynależność Polski pozostawała w sferze science fiction. Chcąc wykonywać usługi międzynarodowego transportu drogowego należało między innymi przygotować i zatwierdzić Świadectwo Uznania dla naczepy w Urzędzie Celnym. Należało sporządzić zdjęcia naczepy z każdej strony. Na każdym z nich musiała się znaleźć odpowiednia adnotacja z odpowiednią ilością pieczątek (najlepiej zielonych). Jak wyglądał taki certyfikat dla pierwszej zakupionej przez Macsped naczepy uniwersalnej o numerze SCV 1422 możemy zobaczyć na załączonym obrazie.

NOWI WSPÓLNICY

W ewidencji Wydziału Aktywności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Szczecinie pod numerem UN/001663/91 zostaje zarejestrowany MACSPED s.c. już z czteroma wspólnikami.

LICENCJA MIĘDZYNARODOWA

Ministerstwo transportu i Gospodarki Morskiej udziela nam pierwszej w naszej historii licencji o nr 0028290 dla pojazdu SCN 2524 upoważniającej spółkę do wykonywania usług międzynarodowego transportu drogowego.

NOWE CIĄGNIKI MAN

Zamawiamy pierwsze dwa nowe ciągniki siodłowe. Wybór padł na model FTL/BL/G 19.403 marki MAN.

PIERWSZY RACHUNEK WALUTOWY

Na pierwszy w historii rachunek walutowy otwarty w Pomorskim Banku Kredytowym wpływają należności w kwocie 6000 DEM od firm Confreight i Dat Schaub. Nie musimy już obowiązkowo odsprzedawać walut bankowi.

MACSPED SPÓŁKA JAWNA

Pod tą datą w Sądzie Rejonowym w Szczecinie pod numerem 0000010304 zostaje zarejestrowany MACSPED TRANSPORT MIĘDZYNARODOWY WIENCONEK I MAJEWICZ SPÓŁKA JAWNA.

Jesteśmy od tego momentu spółką jawną. Wchodzimy oczywiście we wszystkie prawa i obowiązki wcześniejszej spółki cywilnej.

DWUDZIESTE URODZINY

Świętujemy 20 rocznicę utworzenia spółki. Było wspólne zdjęcie i okolicznościowe przemówienia, rocznicowy tort oraz wspaniała zabawa do samego rana. Każdy chętny miał możliwość sprawdzenia swojego szczęścia i umiejętności gry przy zielonym stoliku. Uff dobrze, że nie były to prawdziwe żetony.

PIERWSZA PARTIA CIĄGNIKÓW

Praktycznie na progu 21 roku działalności odbieramy pierwszą partię zamówionych ciągników siodłowych marki Volvo.

KOLEJNA PARTIA CIĄGNIKÓW

Stale powiększamy swój tabor, odbieramy kolejne 12 ciągników siodłowych marki VOLVO

DWUDZIESTE CZWARTE URODZINY

W kwietniu obchodziliśmy 24 lata istnienia firmy.

ŚWIĘTUJEMY 25 URODZINY

Trochę przed czasem, ale we wspólnym większym gronie świętujemy 25 lecie istnienia firmy. Było trochę magii, były tańce i zabawa do białego rana. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie! 

DWUDZIESTE PIĄTE URODZINY

Oficjalnie mamy 25 lat! Świętujemy znowu, ale w trochę mniejszym gronie. Nie ukrywamy, że czasy są ciężkie ale się nie poddajemy. Dalej profesjonalnie i  z zaangażowaniem staramy się zadowolić klientów z najdalszych zakątków Europy. Wierzymy, że nasze doświadczenie i ciągła potrzeba doskonalenia pozwoli nam funkcjonować następne 25 lat. 

ZAKUP NOWYCH SAMOCHODÓW

Ciągle się rozwijamy, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Kupujemy 12 nowych zestawów VOLVO. 

MACSPED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Z dniem 1.10.2016 zaczynamy funkcjonować jako Macsped Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa. 

Spółka przekształcona zarejestrowana jest w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000639504, zaś numery NIP i REGON spółki komandytowej są takie same jak przekształconej spółki jawnej, tj. NIP: 8520600578 oraz REGON: 006620117

Nowa spółka wchodzi we wszystkie prawa i obowiązki wcześniejszej spółki jawnej.

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat naszych usług?

SPRAWDŹ OFERTĘ >